A kilencvenes évek elején Magyarországon még friss volt a piacgazdaság, és a banki szolgáltatások is gyerekcipőben jártak.
Harminc évvel ezelőtt, 1995-ben, két, akkor még informatikus végzettséggel rendelkező fiatal, Fáy Zsolt és Rostás Attila létrehozott
egy takarékszövetkezetet, amely a MagNet Bank jogelődje volt. Akkoriban a banki ügyintézés hosszú sorban állást, papírtengerben
való elmerülést és a pénzügyi döntésekbe kevés beleszólást jelentett az ügyfelek számára. Azóta óriási változások történtek.
„Március 1-jén, 1997-ben léptem először be a MagNet Bank kapuján, amikor Solymáron megnyitottuk a bankunk második fiókját.
Akkoriban még egy nagyobb szobában elfért az egész pénzintézet. Most országszerte jelen vagyunk és egyre csak bővülünk.”