Új esély a hátrányos helyzetű fiataloknak
Ismerd meg a 2024-es Közösségi Adományozási Program összefogásait 12/9: Skool, Csodaműhely Alapítvány, Élménytár Tanoda
„Kis szervezetként az egyik legnehezebben elfogadható tény, hogy sosem fogjuk egyedül megváltani a világot és elérni a céljainkat. Ezért (is) hiszünk abban, hogy a tudásunkat bátran meg kell osztani azokkal, akik nyitottak rá. Az összefogással az a célunk, hogy a sokszínű munkahely fontosságát hirdessük, lebontsuk a technológiai iparban tapasztalható nemi sztereotípiákat, és elősegítsük, hogy több női tehetség és hátrányos helyzetű fiatal találjon utat a programozás és az IT világába. A projekt hatására sokszorozni tudjuk az általunk elért gyerekek számát, így növelve a hatásunkat évről évre.”
A KAP által megvalósuló programban a Csodaműhely Alapítvány és az Élménytár Tanoda gazdagodhat a Skool módszertanával, így esélyt kapnak a hátrányos helyzetű fiatalok kitörni a generációs sémákból. E két partneren keresztül a Skool olyan fiatalokhoz is el tud jutni, akiket máskülönben nem érnének el.
A bevonható (nagyrészt) roma fiataloknak hatalmas segítség lenne, ha olyan izgalmas és gyorsan használható digitális kompetenciákat szereznének, amelyek segítenék őket egy jobb élet elérésében, egy piacképes szakma megszerzésében.
A cél egy olyan, egyéni igényekre szabott oktatóképzés lenne, ahol mindkét szervezetből minimum 2-2 önkéntest tud felkészíteni a Skool arra, hogy nélkülük tudjon magas színvonalon, hosszú távon programozást oktatni helyben, a tanodákban. A tanfolyamok végére két korosztálynak (10-13 és 14+) tudnak majd izgalmas, hasznos tanfolyamokat tartani a szervezetek. Az oktatók tudását egy 5 napos tábor keretében fogják elméletből gyakorlatba ültetni.
Ahhoz, hogy motiválttá váljanak ezek a fiatalok, játékos eszközöket használnak fel. Egyrészről a Minecraft játékot vetik be, amelynek egy speciális verziójával játék közben tanítják meg a programozás alapjait, másrészről pedig a mesterséges intelligenciát, amivel pedig egy saját képregényt tudnak majd elkészíteni az általuk kitalált és megformált szuperhősökkel.
- A Skool egy non-profit szervezet, amely fiatal lányokat és hátrányos helyzetű fiatalokat bátorít és segít abban, hogy belekóstoljanak a technológiai világba, és fejlesszék a digitális készségeiket. Célja, hogy lebontsa a technológiai iparban tapasztalható nemi sztereotípiákat és elősegítse, hogy több női tehetség találjon utat a programozás és az IT világába. Ingyenes, élményalapú oktatási programokat biztosítanak lányok számára, hogy megismerjék és megtanulják a programozás alapjait.
- A Csobánkán működő Csodaműhely Alapítvány célja, hogy különleges nevelési igényű (SNI) gyermekek és fiatalok számára biztosítson fejlesztő és támogató szolgáltatásokat, amelyek segítik őket a fejlődésben és az integrációban. Emellett támogatókat is bevonnak a közösségbe, hogy érzékenyítsék a társadalmat ezekre a témákra.
- A pécsi Élménytár Tanoda egy hátrányos helyzetű gyerekek számára létrehozott oktatási program, amely tanulástámogató és élménypedagógiai módszereket használ, amely tanulásban való fejlődésre és a későbbi sikeres életút megalapozására szolgál.
Ha szeretnél többet megtudni a KAP-ról, akkor a Közösségi Adományozási Programunk aloldalát ajánljuk.