Kedves Ügyfelünk! Foglalj időpontot pár kattintással a fiókjainkba ITT.

Részletek

Tavaszi nagytakarítás kívül-belül

Téli álomból ébredőknek figyelem! Összeszedtünk néhány tippet ahhoz, hogy a tavaszt minél energikusabban, kiegyensúlyozottabban és pozitívabban kezdjük. ⁣Hagyjuk magunk mögött a telet és vele együtt mindent, amire már nincs szükségünk!

{{timeAgo}} 2025. március 06.

Ébredjünk a természettel!

Hol máshol kezdhetnénk a tavaszi megújulást, mint a természetben.
Irány az erdő, a tópart vagy a hegyek! Fürdőzzünk a csendben, kövessük figyelemmel az élővilág újjászületését, a fák és virágok éledését és képzeljük el magunkat is ennek a folyamatnak részeként.
Ha egyedül nincs meg az elszántság, lehetőségünk van vezetett erdőfürdőzésre is szakavatott erdőjáróval. Gondoljuk végig, mik azok, amiket a téllel együtt magunk mögött hagyunk és melyek azok a dolgok, amelyeket tavasszal „magunkra öltünk”?

Nagytakarítás az életünk minden területén

Ha megszereztük a kezdő lendületet, akkor belevághatunk a tényleges tavaszi nagytakarításba. Kezdjük az otthonunkkal! A gardróbból mehetnek a téli pulcsik és jöhetnek a kiskabátok. Feltétlen szelektáljunk és szabaduljunk meg azoktól a daraboktól, amiket idén is csak őrizgettünk. Számos cseriti bolt szívesen fogadja, vagy szervezzünk mi magunk ruhacserét, ahol gazdát cserélhetnek a kiszanált darabok.

Az otthoni rendrakásnál ne feledjük azokat a zugokat sem, amikre eddig nem volt időnk és mindig holnapra hagynánk. Hatalmas megkönnyebbülést tud okozni, ha olyan dolgokat sikerül kipipálni, amik a halogatás rossz szokására sarkallnak minket.

Ki ne szeretné azt a jó érzést (még ha rövid ideig is tart), amikor a szellőztetés közben beáramló kellemesen enyhe tavaszi levegő keveredik a portalan, melengető, felmosott tiszta otthon illatával?

Ha már a természet feltöltő ereje és a tiszta otthon könnyedsége járja át a testünk, itt az ideje, hogy a szellemünket is tehermentesítsük. Legjobb módja a meditáció volna, de ha nem mindenki feketeöves a lassulás művészetében, akkor folytassuk a szelektálással.

Hogy áll a postaládánk? Hány email van megválaszolatlanul, olvasatlanul és hány hírlevél terheli a levelezésünk számlálóját? Legyen társunk ebben a feladatban a törlés gomb. Kerüljön kukába minden olyan levél, amit nem nyitottunk meg, mert a megfelelő időt vártuk. Ne hurcoljuk magunkkal az olvasatlan üzeneteket, szorongó érzéssel karöltve, egyszerűen csak szabaduljunk meg tőlük. Viszont szánjunk időt az igazán hasznos levelekre, amikre valóban szükségünk van, vagy amivel dolgunk van. Ennek a rendbetétele is felér egy nagy megkönnyebbüléssel.

Ha újabb szintre léptünk ezzel a nagytakarításban, akkor jöhetnek a gondolatok. Elő egy lappal, vagy füzettel és szórjuk ki a ránk telepedő, felesleges gondolatokat. Van egy naplózási technika, amit többféleképpen hívnak, mi most tudatfolyam írásnak fogjuk nevezni. A lényege az, hogy reggelente (de egyébként bármelyik másik napszakban is bátran kipróbálható), ébredés után, mielőtt bármibe belefognánk, leülünk és hagyjuk, hogy gondolkodás nélkül a kezünk irányítsa a tollat és a toll nyomot hagyjon a papíron. Nem kell fogalmazni, sem végiggondolni mit szeretnénk írni, hanem egyszerűen csak hagyni, hogy kifolyjon minden, ami a fejünkben van. Erre elég néhány percet hagyni, így meglesz a tisztalappal kezdés érzése minden reggel.

Tiszta fejjel pedig a pénzügyeinkről is könnyebb gondoskodni. A nagytakarítás alkalmával ne hagyjuk ki ezt a területet se. Vegyük sorra mi mindent lehet itt is rendbe tenni.

  • Tudod, mire mennyit költesz?
  • Állandó utalásaidnak, csoportos megbízásaidnak nincs szüksége frissítésre?
  • Élsz már a Becsületkasszás számlavezetés jogával?
  • Be van állítva a Segítő Bankkártya funkció, ahol minden bankkártyás vásárlásoddal egy általad választott szervezetnek gyűjtesz?
  • Hallottál az Apránként megtakarítási programunkról, de még nem volt alkalmad beállítani (és így értékes napi kamatoktól esel el)?

Mit tehetünk, hogy megmaradjon a feltöltött energiatankunk?

Érdemes körbenézni a szokásaink háza táján is. Szelektáljuk az életünkre negatívan ható rossz szokásokat, javítsuk a kevésbé kártékonyakat és próbáljuk meg minél inkább erősíteni azokat, amelyek pozitív hozadékkal járnak. Gondoljuk végig mik azok, amelyek hozzánk adnak és melyek vesznek el. Például telefongörgetés helyett több könyv, feldolgozott nassolnivaló helyett nyers zöldség ropogtató, önostorozás vagy kifogások helyett mozgás.

Mivel tehetjük még örömtelibbé a tavaszi mindennapokat?

Hogy mik azok az apró örömök, amik vidámabbá teszik a szürke hétköznapjainkat, az nagyon változó lehet, döntse el mindenki maga. Ehhez nem árt egy jó adag önismeret, vagy legalább a szándék, hogy ráleljünk ezekre az örömökre. Egy jót enni, minőségi tartalmakat fogyasztani, legyen az hír, könyv, film, művészet stb, napsütéses órák számát növelni, csendet keresni, vagy épp feltekerni a hangerőt a kedvenc zenénél, régi/új hobbyk, kreatív programok és még hosszan sorolhatnánk.
De van itt egy nagyon fontos, ami talán a legtöbbünk életére nagy hatással van, az pedig a kapcsolataink. Igyekezzünk ápolni azokat a kapcsolatokat, amelyek feltöltenek, hozzátesznek az életünkhöz, óvni azokat, amelyek régóta velünk vannak és még mindig fontosak nekünk, nyitottnak lenni az újakra, amik új színt hozhatnak a mindennapokba és belátni, ha van olyan kapcsolat, ami a kiszelektálásra vár.