A kóbor állatok gondja, mindenki gondja
Ismerd meg a 2024-es Közösségi Adományozási Program összefogásait 12/2: Hangya Közösség, Safi Cicamenedék Alapítvány, Állatvédők Érdekvédelmi és Szakmai Szövetsége
„Mindannyiunk közös szívügye a kialakult kóbor állat helyzet felszámolása. Hisszük, hogy az összefogás és a megelőzés hozhat látványos javulást. Munkánk során, nem elégszünk meg az állatorvosokkal való együttműködéssel. A tevékenységünk akkor sikeres, ha figyelmet fordítunk a lakossági edukálásra, melyre külön stratégiát készítünk. Felhívjuk az állatbarátok figyelmét állatvédelmi problémákra, és a felelős állattartással kapcsolatos elvárásokra. Jelenleg egy a szegregátumokhoz kapcsolódó „Állatijó” gyermek szemléletformáló programot dolgozunk ki számos civil szervezettel, melyek hátrányos helyzetű régiókban tevékenykednek.”
A mentendő állatok számának csökkentésére és a kóbor állatok számának mérséklésére a megelőzés a leghatékonyabb, és egyben az egyetlen humánus megoldás. Kevesebb állat születése esetén a menhelyekre nehezedő nyomás is csökken, hiszen kevesebb állatot szükséges befogadniuk, így már gondozásukban lévő kutyák és macskák fizikai és lelki rehabilitációjára és felelős örökbefogadók felkutatására fókuszálhatnak.
A Safi Cicamenedék Alapítvány a macskákra koncentrálva végzi tevékenységét. Az Állatvédők Szövetsége kiemelten a hátrányos helyzetű régiókban lévő hatalmas túlszaporulatra koncentrál, míg a Hangya Közösség, egy olyan modellt hoz létre, mely országosan adaptálhatóvá válhat.
Fontos eleme a programjuknak, az állatorvosok szemléletformálása. Ma Magyarországon csak ők végezhetnek beavatkozást, csak ők ivartalaníthatnak. Céljuk, hogy szélesítsék a társadalmi problémát értő állatorvosok számát, akikkel a további együttműködés előkészíthető a lakosság és a többi állatvédő szervezet számára.
A projekt végén a Közösségi Adományozási Program támogatásával több, mint 10.000 állat nem fog kóbor sorsra jutni.
A Projektben résztvevő szervezetek:
- Az Állatvédők Érdekvédelmi és Szakmai Szövetségét olyan szervezetek alapították, melyek hosszú évekre visszanyúló munkássága szinte teljes egészében lefedi az állatvédelemmel kapcsolatos területeket, mint a menhely üzemeltetés, állatmentés, szaporító telepek felszámolása vagy állatvédő szervezetek támogatása.
- A Safi Cicamenedék Alapítvány a macskapopuláció csökkentésére specializálódott, tevékenységüket országos szinten végzik. A gazdátlan, kolóniákban élő macskáknál állítják meg a további szaporodást, valamint rászoruló gazdik macskáit ivartalanítják.
- A Hangya Közösség állatvédő szervezetek támogatására jött létre. 250 állatotthonnal, alapítvánnyal és egyesülettel vannak kapcsolatban. Ernyőszervezetként tárgyi adományokkal, jogi és szakmai segítséggel támogatják őket.
Ha szeretnél többet megtudni a KAP-ról, akkor a Közösségi Adományozási Programunk aloldalát ajánljuk.